Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Anonimowy
10 paź : 19:30
Witam potrzebuję mapy jeziora Orzyc duży. Dziękuje????

Anonimowy
12 wrz : 21:52
Siemanko, potrzebował bym mapy Jeziora Ilińsk

Anonimowy
12 wrz : 13:00
Witam
Wybieramy się z synem nad jezioro Dąbrowa Wielka . Czy mogę poprosić o mapę batymetryczną tego jeziora . Z góry dziękuję.
Zbyszek

Nowe posty na forum
Re: mikado runaway 404
Ok. !beer
Autor Bogdan
04 sie : 10:39

Witam Bogdanie, niestety odpuszczamy sprawę kołowr...
Autor katani30
04 sie : 08:29

To się nazbierało przez 40 lat albo i dłużej.Dariu...
Autor Bogdan
30 lip : 11:49

Niezła składnica:) dziś złapię sąsiada i zmierzę.
Autor katani30
30 lip : 08:18

Sprzedam spławiki
Sprzedam spławiki własnej produkcji.Zapraszam na m...
Autor Bogdan
28 lip : 17:14

Nowe komentarze
[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

[Treści] Odp: Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Jawor75 awo dnia 11 paź : 16:35
Witam poszukuje mapy jeziora burdag moze ktos ma b [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 10 paź : 19:44
Mapka jeziora Orzyc duży z fury dzięki. Pablo15.09 [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum. Uwaga nie trzeba się logować, aby pisać na forum!
Tajniki wędkarstwa - zobrazowane porady w połowie ryb :: Forum :: Sprzęt wędkarski :: Pokoik napraw :: Odp: Bieg wsteczny, czyli blokada do "Tyłu"
Twoje imię:
Treść posta:

Przejdź do:

Temat przewodni
Bogdan
Wysłany: pią sie 31 2012, 04:46
Bieg wsteczny - blokada do "tyłu"

1) Kołowrotek - Tiger QD600
Zacznę od tego, że: UWAGA! Przeważnie gwint w nakrętkach nad rotorem jest "lewy", ale trafiają się kołowrotki, w których ten gwint jest "prawy". Trzeba wiedzieć, że gwint "lewy" odkręcamy w prawo, a gwint "prawy" odkręcamy w lewo. Nakrętka z gwintem "lewym" Powinna być oznaczona naciętym na niej rowkiem, takim jaki jest na nakrętkach używanych do gazu. Obecnie w kołowrotkach nie jest to stosowane i trzeba delikatnie próbować odkręcać, ale najpierw proponuje odkręcać w prawo. Ale jeżeli nakrętka ma takie zabezpieczenie jak na zdjęciu nr 1t

to oznacza, że gwint na pewno jest prawy.

Opiszę niektóre rodzaje zapadek blokujących obrót rotora do "tyłu", tzw bieg wsteczny. Dzięki odpowiedniemu wygięciu klucza można dokładnie nałożyć go na nakrętkę, która jest "schowana dość głęboko". (zdjęcie nr 2t).

Te klucze, na zdjęciu nr 3t

dorobiłem sobie sam, gdy prowadziłem warsztat naprawy sprzętu wędkarskiego. Na zdjęciu nr 4t

pokazuję jak wybić bolczyk z wału głównego. Podkładamy na klocku i uderzamy młotkiem, a jak nam przejdzie na jedną stronę to resztę wyciągamy kombinerkami. Można tego bolca nie wyciągać tylko wybudować cały wał, ale wtedy trzeba zdjąć dekielek i w środku odkręcić i zdjąć zabezpieczenie. Ale aby zdjąć rotor to mniej roboty będzie jak tylko wybijemy bolec. Po wybiciu bolca i odkręceniu nakrętki zdejmujemy rotor zdjęcia nr 5t i nr 6t.

Na zdjęciu nr 7t

pokazuje strzałkami zapadkę i mechanizm uruchamiający ją. W rotorze od dołu są specjalne ząbki w które wchodzi zapadka. Tutaj zapadka odciągana jest przez plastykową część, która jest ciasno zabudowana na wale głównym przez odpowiednią podkładkę i podczas kręcenia korbką odpycha nam zapadkę, aby nie kołowrotek szedł cicho, a przy wstecznym obrocie sprężynka dociska zapadkę w ząbki rotora.
Ostanie posty
latającyemeryt
Wysłany: nie gru 01 2013, 04:33
Ja też rozebrałem kołowrotek ! Ostrzegam wszystkich, którzy chcą to wykonać po raz pierwszy, aby robili zdjęcia poszczególnych faz rozbioru kołowrotka w celu łatwiejszego składania wszystkich części "do kupy". Kołowrotek ...niby proste urządzenie, .... łatwo go rozebrać.....tylko nieco trudniej złożyć..... jak się ma zdjęcia poszczególnych faz rozbierania, to montaż idzie łatwiej!!! Ostrzegam zgodnie z radą Bogdana, o nakrętce głównej osi kołowrotka!!! Delikatnie sprawdzić, czy to lewy czy prawy gwint!!! Można bowiem bardzo łatwo zerwać nitki gwintu!!!
Pozdrawiam i życzę poprawnego montażu !!
Olek
Bogdan
Wysłany: czw sty 24 2013, 11:06
Nie wolno jej przykleić bo zablokujesz zębatkę. Koniecznie musi się obracać i w tym właśnie jest ten szkopuł, aby dokładnie ją dopasować, czyli musi "chodzić" bardzo ciasno.

Anonim
Wysłany: czw sty 24 2013, 09:46
dziekuję za odpowiedź. czy ta sprężynka musi sie w ogóle obracać, czy można by ją unieruchomić np. klejem epoksydowym
Bogdan
Wysłany: czw sty 24 2013, 07:58
Jacku!. Czy po podgięciu i założeniu sprężynki na zębatkę sprawdzałeś jak ona się obraca? Musi "chodzić" dość ciężko. Dla mnie też nie zawsze udaje się za pierwszym razem dopasować ją idealnie. Spróbuj podgiąć same jej końcówki pokazane na zdjęciu strzałkami zielonymi. Musisz kombinować doginając po 'troszkę' do chwili, że po złożeniu jej na zębatkę ciężko będzie można ją obracać. Pozdrawiam Bogdan

Jacek
Wysłany: śro sty 23 2013, 10:04
Witam, na podstawie opisu naprawy Kołowrotka Mikado Galloper 703

"W tym kołowrotku wygląda to tak: Po odkręceniu i zdjęciu dekielka wyjmujemy zębatkę, jest zaznaczony na niej strzałką otwór przez który widać miejsce do włożenia sprężynki (zdjęcie nr 1m). Po wyjęciu zębatki zdjęcie nr 2m i 3m sprawdzamy stan sprężynki i jeżeli nam coś szwankowało to po zdjęciu sprężynki (zdjęcie nr 4m) przyginamy ją do środka w/g żółtych strzałek, starając się zmniejszyć jej średnicę. W 99% pomaga"

posiadam kołowrotek o nazwie omoto, gdzie jest podobnie rozwiązana blokada wstecznego obrotu, zrobiłem tak jak Pan opisał - przygiąłem sprężynkę ale niestety zapadka dalej przepuszcza rotor, ciekaw jestem jak można by ją naprawić, co jeszcze można zrobić

Pozdrawiam i jednocześnie wyrażam duże uznanie dla poziomu merytorycznego i doświadczenia w mechanice precyzyjnej dotyczącej sprzętu wedkarskiego

Jacek
pawelc
Wysłany: czw wrz 13 2012, 08:26
Już podaję: pawelc.sosnowiec@wp.pl
Bogdan
Wysłany: czw wrz 13 2012, 07:12
Paweł podaj mi swojego maila. Mój adres: pietrzakbogdan@interia.pl

pawelc
Wysłany: śro wrz 12 2012, 07:26
Ok. W takim razie będę czekał na sygnał. Pozdrawiam.
Bogdan
Wysłany: śro wrz 12 2012, 06:39
Paweł cieszę się, że chcesz mi pomóc. W takim razie muszę bardzo przyspieszyć jego pisanie. Na razie mam 170 stron. Jak będzie gotowy to dam Ci znać. Pozdrawiam Bogdan.