Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Zawody wędkarskie
A potem z tego mieszania jest taki efekt"
Autor Bogdan
01 wrz : 09:29

Tak.W okresie letnim gliny i ziemi należy dodać 1...
Autor Bogdan
01 wrz : 09:22

Bogdan napisał(a) ...proponuje 1 kg Sensasa na pło...
Autor Hasan
28 sie : 12:25

Witam Bogdan napisał(a) ...Nie wiem, czy nie spóźn...
Autor Hasan
28 sie : 12:18

Re: Relacje z wypraw wędkarskich
Gratuluję Paweł, bardzo fajna przygoda. Sum to mił...
Autor Dominik
05 lip : 09:49

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Relacje z wypraw wędkarskich

Idź do strony  1 2 3 ... 60 [61] 62 63 64
Autor Odpowiedzi
Dominik
sob maj 06 2017, 11:30

Na pewno druga opcja czyli trafienie z wabikiem. Miałem parę razy taką sytuację że widziałem szczupaka na płyciźnie czyhającego w zaroślach i podobnie jak u Ciebie rzucałem mu pod nos różne przynęty. Nie zawsze taki szczupak kusił się na pierwszą lepszą przynętę. Czasem skutkowała dopiero druga lub trzecia, a czasem nawet żadna
Powrót do góry
Zbyszek
sob maj 06 2017, 02:32

Brawo TY!

Powrót do góry
Paweł
sob maj 06 2017, 10:25
Zarejestrowany #31
Dziś była taka oto sytuacja - potwierdzająca regułę że w wędkarstwie i pogodzie nie ma żadnych reguł!
Około godziny 11-12-tej zaczęło daleko na horyzoncie robić się burzowo (zgodnie z prognozą) więc zgodnie z zasadą że przed burzą ryby gryzą biegiem - kartę, żonę, wędki i co tylko pod ręką w samochód i pędem na wczorajsze łowisko . Oczywiście na końcu zestawu moja wczorajsza zbyt ciężka wahadłówka - tylko wędka inna . Do okoła na niebie granatowo a na końcu zestawu po kilkudziesięciu żytach nic! Mało tego w ciągu dwudziestu minut zrobiło się bezchmurnie i gorąco. Z racji tego że nie było wędkarzy stacjonarnych przemaszerowałem dookoła cały zbiornik. Tylu stojących pod powierzchnią zębatych jeszcze w życiu nie widziałem Oczywiście były to w większości osobniki którym "trochę" brakowało do wymiaru, ale były też osobniki w okolicach i powyżej! Takich pięknych jazi wygrzewających się w słońcu to w życiu nie widziałem - coś pięknego!!! Łoj ,ale wracając do tematu ... .
Woda była czysta i prześwietlona. Ja z tak zwanego yndjańca (na kolankach i bez gwałtownych ruchów) próbowałem wszelkich przynęt i sposobów. Nic to nie dało. Stojąc na skarpie dokładnie mogłem podać, poprowadzić i obserwować wabik. Żaden zębaty nie reagował. Były momenty że nawet się delikatnie wycofywały. Czyli co by na koniec zestawu zapodał to i tak lipa ... - a wczoraj właśnie koniec zestawu miał znaczenie

Pozdrawiam.
Paweł
Powrót do góry
Zbyszek
nie maj 07 2017, 03:30

Mam nadzieję że żona "pocieszyła"?

Powrót do góry
Paweł
nie maj 07 2017, 04:50
Zarejestrowany #31
Chodzi Zbyszku o ten wspomniany wyżej koniec zestawu ...?
Powrót do góry
Zbyszek
nie maj 07 2017, 05:35

Tak, o ten sam!
Powrót do góry
Paweł
śro maj 10 2017, 07:27
Zarejestrowany #31
Znów mnie wczoraj po pracy wywiało (dosłownie ) na zębatego. Tak zmarzłem w ciągu półtorej godziny jak w grudniu na łódce! Stałem na zachodnim brzegu. Za plecami drzewa a za drzewami słońce ... więc możecie sobie wyobrazić - ręce tak mi zgrabiały że jak doholowałem szczupaka (drugiego na trzy wypady więc jest 2:3 , ale jeszcze wyrównam!) to nie byłem w stanie go wyczepić tylko kombinowałem żeby sam się wyhaczył przy brzegu - co jak się domyślacie nie trwało długo.
W samochodzie pokazało mi trzy stopnie a w telefonie na ciechanowskiej stacji meteorologicznej idealny północny wiatr - typowe majowe warunki ... (
Piszę to odnośnie tego co napisałem TU w temacie Zawody Wędkarskie w odpowiedzi na pytanie kol. Hasan.
Maj to raczej dosyć agresywna praca naszego wabika. Często też podrasowana dość agresywną kolorystyką. Ja z reguły przemieszczam się dosyć intensywnie po łowisku natomiast w tym roku spininguję "stacjonarnie" - czyli kombinuję w jednym miejscu z przynętą oraz sposobem prowadzenia. Znam całkiem nieźle realia mojego zbiornika - można powiedzieć że wiosna na tej wodzie to typowa wiosna spiningisty - błysk (srebro), kolorystyka - coś jaskrawego/fluo i szybkość. Natomiast to co teraz się dzieje jest dokładnym odzwierciedleniem jesiennych zachowań szczupaka! Tak było i wczoraj. Nic z majowych trików nie dawało efektu. Efekt przyniosła dopiero blado zielona i przezroczysta guma Savagear prowadzona lekkimi wolnymi podbiciami w toni - bardzo skuteczna jesienią .
Tak ona wygląda.

Na tej fotce przedstawiłem kolejność jaką stosowałem w maju - czyli najpierw coś fluo potem coś jasno zielonego a to coś na końcu raczej tylko jesień a tu proszę - dokładnie odwrotnie!

Zdjęcia są robione starym telefonem i nie do końca oddają intensywność barw dwóch pierwszych przynęt. Natomiast pogłębiają barwę tej ostatniej największej. Czemu? Nie wiem

[ Edytowany śro maj 10 2017, 07:40 ]
Powrót do góry
Dominik
czw maj 11 2017, 08:18

Skłoniłeś mnie Paweł swoimi ostatnimi wpisami do większego testowania wśród przynęt. Przyznam szczerze, że czasem za bardzo przywiązuje się do danej przynęty (patrz Alga 2 lub wobler własnej produkcji), która kiedyś tam była skuteczna i potrafię rzucać jedną godzinami tłumacząc sobie że jak ma wziąć to i tak weźmie a tu nieprawda. Od tej pory będę więcej kombinować , a Tobie gratuluję przechytrzenia kolejnego zębatego.
Powrót do góry
Zbyszek
czw maj 11 2017, 10:41

Paweł to kwestia głębi ostrości. Pierwsze zdjęcie skupione jest na pierwszym planie, drugie bardzie na środku i obejmuje także dwie pozostałe bo są położone w tym samym przedziale głębi!
Powrót do góry
Bogdan
pią maj 12 2017, 09:02

Dzisiaj i wczoraj byłem na zbiorniku komercyjnym na rybach. Ogólnie słabe brania. Wczoraj pobrał mi karaś 33 cm, a dzisiaj same małe leszczyki brały.
Ale udało mi się zrobić zdjęcie wschodu słońca.

[ Edytowany pią maj 12 2017, 09:04 ]
Powrót do góry
Idź do strony  1 2 3 ... 60 [61] 62 63 64
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan, Zbyszek

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF