Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:

Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg

Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam

Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com

Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?

Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com

Nowe posty na forum
Re: Sygnalizator
No i tak trzymaj, bo dociążenie nieraz jest bardzo...
Autor Bogdan
11 sty : 18:48

Bogdan dociążenie można zrobić w bardzo prosty spo...
Autor sybil49
11 sty : 16:49

No tak, jak waga małpki ma 5 g to rzeczywiście wy...
Autor Bogdan
11 sty : 07:49

Ciężar "małpki" to 5g więc nie jest tak lekka jak ...
Autor sybil49
10 sty : 17:01

Sylwek fajnie to wygląda, ale jak będzie silny wia...
Autor Bogdan
10 sty : 05:49

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas

Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!

Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Forum
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>   
Konserwacja kołowrotka.

Idź do strony  1 2 3 4 [5] 6
Autor Odpowiedzi
Paweł
pią sty 29 2016, 12:04
Zarejestrowany #31
Dzięki
Jedziemy więc dalej. Miałem to opisać razem z ostatnim postem, ale zastrajkował mi komputer i nawet wylogować się wczoraj nie mogłem więc napiszę teraz.
Ogólnie temat rozbierania/składania i konserwacji mam już trochę opanowany to jednak zawsze pozostaje niepewność co do prawidłowości postępowania. Tak jest i tym razem . Chodzi mi o łożysko oporowe biegu wstecznego. Na zamieszczonych niżej fotkach widać duże ilości smaru. Powinien tam być? Jeżeli tak to mam te łożysko umyć (poprzez zanurzenie) w benzynie i nasmarować smarem ŁT czy lekko oliwką? Czy może nic nie kombinować?
Wspomniane fotki:

Powrót do góry
Bogdan
pią sty 29 2016, 01:21

Wszystkie łożyska kulkowe należy dokładnie umyć pędzelkiem i nasmarować smarem ŁT.
Powrót do góry
Paweł
pią sty 29 2016, 10:19
Zarejestrowany #31
Wymyłem, nasmarowałem, złożyłem ... i co ja przeżyłem! Nie ma blokady wstecznych obrotów! Cale szczęście temat opanowany i już jest ok. Udało mi się go złożyć i nic nie zostało W ogóle kręcioł działa lepiej jak nowy!!! Nie wspominając że już nie szumi. Jutro napiszę co i jak.

Pozdrawiam.
Paweł
Powrót do góry
Paweł
pon lut 01 2016, 10:22
Zarejestrowany #31
No więc tak.
Łożysko oporowe po porządnym nasmarowaniu i złożeniu przestało blokować wsteczne obroty ( ! Całe szczęście że kolega zasugerował mi że raczej tam nie powinienem pchać towotu. Rozebrałem i porządnie wszystko wykąpałem i wymyłem w benzynie. Niestety po tym zabiegu wszystko mi się rozleciało - wypadły dosłownie wszystkie wałeczki. Nie łatwo było mi to poskładać bo jak wkładałem następne to poprzednie wypadało ubaw po pachy . Pomogła mi dopiero stara lepka oliwka od niszczarki - wszystko widać na zdjęciach. Wszystko poskładałem do kupy i kręci aż miło.

Powrót do góry
Paweł
pon lut 01 2016, 04:27
Zarejestrowany #31
To moja następna ofiara ...
Tylko jak patrzę do środka to się zastanawiam czy rozbierać go dalej? Smar aż z niego wycieka!

height='150' />

Tu fajnie to widać.

Jest to kołowrotek który na początku jego użytkowania wpadł mi do wody. Nie miałem jeszcze wtedy odwagi rozbierać kołowrotków więc udawałem że nic się nie stało i faktycznie nie dawał po sobie poznać że zaliczył nurkowanie w jeziorze - teraz wiem dlaczego. Dragon którego rozebrałem jako pierwszy był w środku suchy. Inne zresztą nie wiele lepiej a ten cały w mazidle.

[ Edytowany pon lut 01 2016, 04:35 ]
Powrót do góry
Zbyszek
pon lut 01 2016, 04:47

Ślimacznica lubi smar, ja swoje jednak myłem w benzynie ekstrakcyjnej, a bywało że w paliwie i napełniałem wnętrze mieszanką smaru zielonego niemieckiego do łożysk pracujących w urządzeniach precyzyjnych (bez kwasowy) z oliwą do maszyn do szycia! Takie półpłynne mazidło! Wszystkie moje kołowrotki (w tamtych czasach) pracowały płynnie, cicho i długo!!! Dziś czy też się stosuje własne mieszanki, czy prosty ŁT-34? Nie wiem bo sam używam smaru Jaxona!

[ Edytowany pon lut 01 2016, 04:49 ]
Powrót do góry
Zbyszek
pon lut 01 2016, 04:51

milus32 napisał(a) ...

No więc tak.
Łożysko oporowe po porządnym nasmarowaniu i złożeniu przestało blokować wsteczne obroty ( ! Całe szczęście że kolega zasugerował mi że raczej tam nie powinienem pchać towotu. Rozebrałem i porządnie wszystko wykąpałem i wymyłem w benzynie. Niestety po tym zabiegu wszystko mi się rozleciało - wypadły dosłownie wszystkie wałeczki. Nie łatwo było mi to poskładać bo jak wkładałem następne to poprzednie wypadało ubaw po pachy . Pomogła mi dopiero stara lepka oliwka od niszczarki - wszystko widać na zdjęciach. Wszystko poskładałem do kupy i kręci aż miło.

Polecam wazelinę festo, lub lepiej smar w niewielkiej ilości, dotykasz wałeczek do smaru i lu go na miejsce
Powrót do góry
Paweł
pon lut 01 2016, 06:13
Zarejestrowany #31
Powiem Ci Zbyszku że ta stara oliwka doskonale spełniła swoje zadanie. Zrobiła się ze starości właśnie lekko lepka co uratowało mi trochę nerwów. Brałem kropelkę na palec potem palcem do "wałeczka" który się przylepiał do palca i na miejsce. Wałeczek zostawał a ja spokojnie brałem następny wałeczek. Jak próbowałem na sucho po myciu to myślałem że mnie ... ! Całe szczęście coś mi podpowiedziało o tej starej oliwce którą chciałem wcześniej wywalić . Muszę przyznać że sporo się nauczyłem. Właśnie taki żeczy powodują że można w siebie uwierzyć. Wiem co i jak oraz czym umyć i nasmarować a czego nie dotykać. Już bez strachu zabieram się za rozbieranie następnego a potem biorę się z Ryobi - wcześniej nawet bym nie śmiał spojrzeć w kierunku śrubokręta przy tym kołowrotku a teraz taki odważny jestem - dzięki Wam z resztą!

ps.
Miałem zamiar na wiosnę oddać swój rower do serwisu, ale teraz coraz odważniej patrzę w jego stronę. Zaczynam kompletować narzędzia. Właśnie w sobotę oglądałem skuwacz do łańcuchów i klucz do kasety lub wolnobiegu - jeszcze dokładnie nie wiem co mam, ale się dowiem. W razie czego pomożecie ?
Powrót do góry
Zbyszek
wto lut 02 2016, 01:36

Spoko, pomożemy bo przecież jesteś naszą nadzieją i przykładem dla młodych że jednak warto wziąć byka za rogi! I tu dobrze że pokazałeś jak się do tego zabrać, czyli od sprzętu niedrogiego, ewentualnie skazanego na kosz do śmieci!!! Tak się właśnie zdobywa ostrogi

Powrót do góry
Paweł
wto lut 02 2016, 09:07
Zarejestrowany #31
Powrót do góry
Idź do strony  1 2 3 4 [5] 6
Moderatorzy: admin, Dominik, Bogdan, Zbyszek

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF