Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
Menu główne
Czat

Anonimowy
04 sty : 19:42
Poszukuję mapy batymetrycznej jeziora sarąg


Anonimowy
22 gru : 01:13
Witam czy mógłbym dostać/kupić mapę batymetryczna j Ruda Woda oraz Bartężka
jacek 2359@o2.pl
Pozdrawiam


Anonimowy
22 lis : 19:22
Witam, w jaki sposób mógłbym uzyskać mapę batymetryczną jeziora Brzeźno k. Brzeźna Mazurskiego? darek.buczynski@gmail.com


Anonimowy
17 paź : 19:32
Witam.
Czy mógłbym poprosić o mapę btymetryczną jeziora Świętego Szwaderki?


Anonimowy
11 paź : 16:15
Witam potrzebuje mape batymetryczna jeziora burdag .jesli ktos posiada to prosze o przeslanie dzieki jawor75@gmail.com


Nowe posty na forum
Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Witamy bardzo serdecznie Andrzeju i zapraszamy do ...
Autor Bogdan
20 sty : 13:19

Re: Jesteś nowy? - przywitaj się
Dzień Dobry, Bardzo dziękuję za przyjęcie do grona...
Autor Andrzej
20 sty : 12:48

Re: Jak złowić karpia ?
Ja już około 6 lat łowię na federka, ale trochę in...
Autor Bogdan
17 sty : 14:39

Miarka do mierzenia ryb
Zamówiłem w internecie miarkę do ryb samoprzylepną...
Autor Bogdan
17 sty : 12:53

Re: Jak złowić karpia ?
Bardzo dobry sposób na karpia. Metoda stała się je...
Autor Dominik
15 sty : 19:46

Nowe komentarze
[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  Bogdan dnia 21 lis : 07:27
Witam Damianie.Moim zdaniem stopery między śrucina [więcej]

[Treści] Jak założyć spławik - opisy, porady, zdjęcia
Autor:  DamianSa dnia 21 lis : 00:00
Witam, czytałem że rozkładanie ciężarków na przykł [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Pablo dnia 25 paź : 16:50
Witam czy ma ktoś mapkę jeż czarnego w niesiolowic [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
reklama.domanski@wp.pl

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 17 paź : 19:36
Witam.Czy mógłbym poprosić o mapę batymetryczną je [więcej]

Facebook

Data / Czas
 
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęcia
Wobler - wykonanie domowym sposobem

Autorem artykułu jest Grzegorz Bałchan


W tym tekście chciałbym opisać poszczególne etapy tworzenia woblera z myślą o tych, którzy tego jeszcze nie próbowali a mają taki zamiar a zwłaszcza chęci.
Mój ulubiony materiał to poczciwa lipa - 99% moich woblerów powstało właśnie z tego drewna. Materiał albo kupujemy przez internet bądź u znajomego stolarza, albo szukamy sami.Kiedy uda nam się znaleźć odpowiednie drzewo ucinamy kilka gałązek o interesującej nas średnicy (krzywdy roślinie nie czynimy bo przyrosty ma duże, ale pomijamy te rosnące w parkach, by nie narazić się na jakiś "mandacik"), które musimy okorować, pociąć na kawałki o odpowiedniej długości i pozostawić w suchym przewiewnym miejscu do wyschnięcia.

własne woblery handmade


Odradzam piece, kaloryfery itp. bo zbyt szybkie suszenie może spowodować pękanie kształtek.
Po kilku dniach możemy rozpocząć wstępną obróbkę. Na początek radziłbym wybrać sobie jakiś gotowy model średniej wielkości, który spróbujemy skopiować pod względem kształtu korpusu i ustawienia steru. Niewielkim i ostrym nożykiem nadajemy drewienku podstawowy kształt naszego woblera (lepiej od razu zrobić kilka bo mamy większe szanse na choć jeden udany model). Brzeszczotem nacinamy wzdłuż od strony brzucha rowek do mniej więcej połowy kształtki pamiętając, aby był symetryczny względem osi naszej przynęty. Następnie papierem ściernym 80tką wygładzamy nierówności i 120 tką szlifujemy korpus na gładko. Sprawdzamy patrząc ze wszystkich stron czy nasz "woblerek" jest symetryczny. Następnie drobnym papierem ściernym delikatnie usuwamy ewentualne przegrubienia.

własne woblery handmade


Kolejnym krokiem będzie wygięcie stelażu, który będzie zakończony oczkami do mocowania kotwic i agrafki .Wielu twórców woblerów stosuje tzw. Wkrętki, czyli oczka montowane w korpusie - każde oddzielnie, ale ja jestem zwolennikiem pełnego stelażu. Używając cążek do oczek i zwykłych kombinerek wyginamy drut (nierdzewny o średnicy powiedzmy 0,6 lub 0,8 mm - do większych modeli) dopasowując go do długości naszego korpusu. Nacinamy brzeszczotem rowek na wklejenie steru (na początek moim zdaniem optymalny kąt to około 45 stopni, co zapewni łatwość ustawienia podczas prób pływalności) pamiętając, aby był prostopadły względem osi woblera. Nawet niewielki błąd w tej czynności będzie później miał znaczący wpływ na pracę naszej przynęty.

własne woblery handmade


Dalszym krokiem będzie umiejscowienie obciążenia. Pamiętać musimy, że im jest ono bliżej steru, tym mocniej nasz wobler będzie zamiatał ogonkiem.
Na początek radziłbym wkleić je rozpoczynając mniej więcej w jednej trzeciej odległości licząc od oczka do mocowania agrafki. Otwory do wklejenia ołowiu można wykonać wiertarką (dwa, trzy blisko siebie i łącząc je w całość) dopasowując średnicę wiertła do śrucin jakie będziemy wklejać. Jeżeli nasz wobler będzie miał długość powiedzmy 5cm, to 4 g obciążenia powinno wystarczyć.

własne woblery handmade


Jeżeli mamy to już przygotowane możemy zabrać się za pierwszy montaż. Wklejamy stelaż (najlepszy klej to dwuskładnikowy typu Distal) a następnie ołów pamiętając cały czas o symetrii względem osi woblera.
Podczas schnięcia kleju możemy przygotować sobie ster. Najlepszym materiałem jest niewątpliwie poliwęglan dostępny w sklepach internetowych, ale jeżeli go nie mamy można go zastąpić np. tworzywem z uszkodzonego pudełka na przynęty. Najlepiej odrysować kształt steru z naszego wyjściowego, gotowego modelu na tekturkę a później na nasz materiał. Nożyczkami wycinamy kształt a papierem ściernym delikatnie szlifujemy krawędzie.

własne woblery handmade


Ja na tym etapie maluję korpus woblera cienką warstwą białej farby. Szybko schnie, co umożliwia mi przeprowadzenie wstępnych "wannowych" prób pływalności i wg mnie to kolory właściwe lepiej rozkładają się na białym podkładzie.
Po wyschnięciu podkładu możemy na sucho zamocować ster i przeprowadzić pierwsze próby. Często musimy przeprowadzić małe korekty w ustawieniu przedniego oczka wyginając je delikatnie w przeciwną stronę niż "ucieka" nam wobler (prawo lub lewo).
Tak przygotowany model możemy już pomalować według naszych upodobań kolorystycznych. Polecam farby w sprayu choć kiedyś też zaczynałem od lakierów do paznokci. Na temat samego malowania nie będę się rozpisywał i tu już pozostawiam wolny wybór każdemu twórcy. Pomalowany korpus lakierujemy kilkakrotnie (każda warstwa musi wyschnąć) minimum trzy warstwy.
Ostatnim krokiem będzie wklejenie steru na stałe klejem dwuskładnikowym i nasz wobler będzie gotów na pierwsze właściwe próby na łowisku.


Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłem zainteresowanym temat domowego strugania przynęt. Z każdą kolejną próbą będziemy nabierać doświadczenia. Możemy eksperymentować z rozmieszczeniem obciążenia i jego wagą, kształtem sterów, korpusów itd. Na początku wiele modeli może będzie niewypałem, ale któryś z kolei może być właśnie "tym" czego wszystkim życzę.

Pozdrawiam Grzegorz Bałchan.

ZAPRASZAM DO ODWIEDZANIA I DYSKUSJI NA NASZYM FORUM. Doświadczeni wędkarze czekają na konkretne pytania i problemy, które będą mogli rozwiązać.

LINK DO FORUM
Komentarze
Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęcia woblerek |28 lut : 21:44
Gość


Odpowiedz
dziękuje za ten wpis, okazał się dla mnie pomocny, jestem początkujący i szukam w internecie wiele informacji na temat robienia woblerów

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaPaweł |28 mar : 13:31
Komentarze: 23

Zarejestrowany: 19 mar : 13:54

Odpowiedz
Prost i zrozumiale. Prawdopodobnie wezmę się za próby rzeźbienia woblerków. Taki tekst potrafi do tego zachęcić. Mam tylko małe pytanie. Po nacięciu miejsca na ster i powiedzmy włożeniu go bez wklejania jak go można wyregulować? Dalej nacinać, poszerzać nacięcie a potem uzupełniać zbyt duży otwór klejem? Czy wkleić ster i na ciepło ten poliwęglan regulować?
Ale artykuł fajny.
Pozdrawiam.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |28 mar : 19:36
Komentarze: 369


Odpowiedz
Z regulowaniem już wklejonego steru jest mały problem. Z podgrzewaniem można łatwo przedobrzyć a i wygląda to zwykle mniej estetycznie. Ja to robię tak, że wciskam ster bez kleju żeby się tylko trzymał jako tako - czasem coś podłoże jakiś kawałek czegoś gdy nacięcie jest zbyt szerokie i ster za luźny. No a potem testuje sobie woblerek w wannie. Podpowiem Ci Pawle, że nie tylko poprzez ster możesz regulować pracę ale duży wpływ ma na to przednie oczko o którym zresztą wspomniał Grzegorz w swoim artykule.
Pozwolę sobie zacytować:
"Po wyschnięciu podkładu możemy na sucho zamocować ster i przeprowadzić pierwsze próby. Często musimy przeprowadzić małe korekty w ustawieniu przedniego oczka wyginając je delikatnie w przeciwną stronę niż „ucieka” nam wobler (prawo lub lewo)."

Od siebie dodam jeszcze, że regulowanie oczka poprzez podginanie w górę lub w dół wpływa na szerokość pracy. Im oczko podegniemy bardziej do dołu w stronę steru to wobler będzie bardziej agresywnie pracować. Podginanie w przeciwną stronę da drobniejszą pracę. Przekonałem się już, że regulowanie przedniego oczka jest ważniejsze niż samego steru.

Skoro już pytałeś o ten ster to napiszę jeszcze, że im ster jest węższy tym drobniejsza praca woblera. Jednak główne na co należy zwrócić uwagę przy wklejaniu stery to kąt pod jakim ma zostać wklejony. Ma on wpływ na głębokość pracy przynęty, ale tego już nie będę wyjaśniał bo to raczej oczywiste dla każdego kto choć parę razy łowił woblerem

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaPaweł |02 kwi : 10:02
Komentarze: 23

Zarejestrowany: 19 mar : 13:54

Odpowiedz
Wszystko jasne, ale mam propozycję a raczej prośbę o jakiś artykuł o pracy woblerów. Chodzi mi o to że różnie woblery pracują. Jedne szeroko drugie wąsko lub jak czytam drobno. Interesuje mnie to na jaką rybę dana praca woblera jest skierowana? Chyba że nie ma takiego podziału?

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęcia Anonimowy |02 kwi : 12:43
Gość


Odpowiedz
kolego, nie ma aż tak dokładnego podziału, raz ryby wolą woblery bardziej agresywne raz nie. jednak można wyróżnić kilka charakterystycznych prac woblerów, które działają na poszczególne gatunki ryb. np boleń lubi długie "lusterkujące" woblery. Lusterkowanie polega na kolebotaniu się woblera na boki. Klenie lubią "smużaki" czyli zamiatające ogonkiem na powierzchni wody. wydaje mi się że dokładniejszego podziału nie ma, reszta zależy od kaprysu ryby.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaPaweł |02 kwi : 14:37
Komentarze: 23

Zarejestrowany: 19 mar : 13:54

Odpowiedz
Niby nie ma a jak sam piszesz boleń lubi taki a kleń taki. Jasna sprawa że dokładnego podziału nie ma i wcale nie oczekuje że ktoś taki poda. Chodzi mi raczej o takie niuanse o jakich piszesz. Ktoś kto łapie na woblery ma na pewno takie spostrzeżenia (właśnie takie ogólne) ja dopiero zaczynam i próbuję jakoś to sobie usystematyzować. Jak praca, jaka głębokość pod daną rybę? Tego typu informacje. Coś co pozwoli takim laikom jak ja znaleźć jakiś punkt odniesienia

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |02 kwi : 21:09
Komentarze: 369


Odpowiedz
Odnośnie bolenia i klenia kolega dobrze napisał. A odnośnie głębokości to ja dobieram to do łowiska a nie do gatunku ryby. Jak mam głębiej to stosuje głęboko schodzące. Jeśli chodzi o agresywność pracy to zależy od ogólnego kaprysu ryby danego dnia lub na danym łowisku a nie od konkretnego gatunku. Mawia się, że szczupak czy sum lubi bardziej leniwe przynęty podczas gdy okoń agresywne. Niby to racja, ale nie stanowi reguły. Często się nie sprawdza i szczupak lubi zaatakować szybko szalejącą "torpedę", o czym przekonałem się sam już nie raz. Aha i jeszcze odpowiadając na twoje pytanie odnośnie jak ustawić woblera i otrzymać daną pracę. To bardzo rozwinięty temat, mam nadzieję, że znajdę chwilę by napisać osobny artykuł i podzielić się tym co wiem i zauważyłem, a póki co dam pomocny filmik odnośnie wpływu rozmieszczenia obciążenia na pracę woblera.


Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaPaweł |03 kwi : 08:37
Komentarze: 23

Zarejestrowany: 19 mar : 13:54

Odpowiedz
Kapitalna sprawa ten filmik. Złoty na górze jak by go prąd kopnął. Zielony nie wiele lepiej. Widać różnicę im bliżej przodu tym bardziej naturalna praca. Najładniej pracują te srebrne zwłaszcza ten z jedną śruciną. Wielkie dzięki człowiek jak zobaczy to najlepiej zrozumie.
Czekam z niecierpliwością na obiecany artykuł.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |03 kwi : 09:26
Komentarze: 369


Odpowiedz
Artykuł w 2 kolejności bo w 1 czeka wypad na ryby jak tylko znajdę wolną chwile a mam nadzieję na taką przed samymi świętami

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęcia tymbark239 |03 lis : 20:12
Gość


Odpowiedz
super stronka i fajne pomysły

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |04 lis : 00:04
Komentarze: 369


Odpowiedz
Dziękuję. Bardzo cieszą takie opinie

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęcia Fiszeer |16 mar : 20:07
Gość


Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie pracy woblera a mianowicie. Wykonalem kilka smuzakow ale podaczas pierwszych testow na rzecze okazalo sie ze przy szybszym prowadzeniu lub prowadzeniu pod silniejszy prad wobler wyskakuje nad wode. Nie wiem dokladnie jak moge zniwelowac to zachowanie. Czy to wina oczka do ktorego mocowana jest zylka czy moze zrobilem zbyt duzy ster. Co radzicie?

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |16 mar : 21:30
Komentarze: 369


Odpowiedz
Jakbyś wysłał zdjęcie smużaka w kilku pozycjach to by było o wiele wiele łatwiej Ci pomóc a tak to tylko mogę się domyślać. Może to być wina oczka - jest w nieodpowiednim miejscu lub nie jest ustawione. Może też być wina steru - krzywo wklejony lub za duży. Więcej podpowiem jak zobaczę zdjęcie. Pozdrawiam.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaRadomirus |17 lip : 11:15
Komentarze: 9

Zarejestrowany: 17 lip : 00:52

Odpowiedz
Kiedyś dawno dawno temu w Szwecji, nad szeroką rzeką przyszło nam obozować. Do najbliższego sklepu było wiele kilometrów i dosyć pózno by dojechac na czas. Głodni zamierzalismy coś złapać, ale wszystkie woblery obrotówki blacy itp straciliśmy gdzies po drodze na rozmaitych kolejnych jeziorach i rzekach. Zostaly namjeo 4 haczyki. Ale od czego jest Polska Myśl Technicza kiedy wnętrzości człowieka wołąją JEŚĆ!!
Z kawalka puszki po Redbulu wycielismy nożem cos na ksztalt rybki, zamocowaliśmy haczyki na blaszce kawalkiem linki stalowej odciętej i rozplątanej wczesniej z roweru. (nadmiar hamulcowej) linke doklepalismy kamieniem. Rzucamy. Za lekkie i pływa.
Pouczeni zabieramy sie za nastepy kawalek puszki mocującw brzuszku naszej rybki mały kamień. Powtarzamy naszą operację z haczykami linką i doklepywaniem. Kolega 10 zarzut i wysiadl, i stwierdził że idzie spać. 13 zarzut z mojej strony zaowocowal zacięcie i juz strapiony że zyłkę trzeba ciąć nagle czuje ze idzie.
I przyszedł. Szczupaczysko 4.5 kilo, rozpalilismy ogien i w foli aluminiowej go przyzadzilismy uzywajac kilku przypraw jakie ze soba na takie wypady zabierałem. Żarcie mielismy na dwa dni ale lato było, zaczął waniajet troche 3 dnia wiec reszty sie pozbyliśmy.
Wędka teleskopowa czarny plastik kupiona na targu u Ruskich za 10 zł.
Kołowrotek firmy no- name za 10 zł

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaPiotrek |01 lut : 23:00
Komentarze: 13

Zarejestrowany: 26 lip : 17:39

Odpowiedz
Witam mogĘ polecić takie 3 filmiki do wykonania własnych:
1.http://youtu.be/ran8Oh6vUao
2.http://youtu.be/PtodjU_TITk
3.http://youtu.be/vDBlujrl0Fc

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciabarszczu112 |30 mar : 11:54
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
wykonałem kilkadziesiąt woblerków z balsy i z przykrością stwierdzę ze na nie nic mi nie wzięło, mimo niemal katalogowego wyglądu, pech? no i kształty mojego projektu raczej nieciekawie się sprawowały, jedynie te podpatrzone faktycznie działały .

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęcia 13Zbig |30 mar : 22:18
Gość


Odpowiedz
Pamiętaj że trzeba eksperymentować, nad wodą poprawić ster, odgiąć uszko tak żeby tor i sposób ruchu woblera był odpowiedni, do tego kolorystyka, nie zawsze w danym dniu biorą na ten sam kolor, znaczenie ma głębokość wody, przeźroczystość, szybkość prądu, jeżeli to jest rzeka naturalnie. Ja dzisiaj kupuję bo rękodzieło zostawiłem ładnych parę lat wstecz, a nie było takich materiałów jak dziś, stery robiłem z blaszki uzyskanej z puszek, malowałem plakatówkami, potem lakierem kaponowym, dopiero po tym wodoodpornym, i powiem Ci że nic nie dawało mi większej radości jak złowienie ryby na własny wyrób A te które kupuję też często dopiero nad wodą "dostrajam" żeby tor i ruch mi odpowiadał, bo nie zawsze wyroby ze sklepu sprawują się dobrze, czasem w domy dokładam biżuterię, to oczka dokleję, to paseczek z boku fluo, lub z brokatu, to pociągnę delikatne wzory lakierem do paznokci o barwie a to żółtej, to jaskrawo czerwonej, albo dorobię łuski markerem wodoodpornym, i pamiętaj eksperymenty to przepis na sukces

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |31 mar : 12:07
Komentarze: 369


Odpowiedz
Zbyszek Ci świetnie radzi. Trzeba próbować i nie zrażać się za 1 razem. Nie liczy się tylko wygląd i kształt ale też rozmieszczenie obciążenia, ster

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciabarszczu112 |05 kwi : 06:58
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
Dokładnie jak mówicie, trzeba eksperymentować tyle że szczupaka 55 centów to wyciągnąłem zestawem na leszcza na białego robaka, dziw byłem że przyponu nie przegryzł, a co do woblera to jak rybie przypasi w danej chwili to chyci, jeszcze tylko jeden rodzaj woblera wykonam w sposób jaki łowią szczupaki na Alasce. a pytanie? w ile kotwiczek wolno uzbroić wobler?

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęcia 13Zbig |05 kwi : 09:32
Gość


Odpowiedz
Cytat z regulaminu:
IV. ZASADY WĘDKOWANIA
1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką
składającą się z wędziska o długości co najmniej
30 cm, do którego przymocowana jest
linka zakończona:
a) jednym haczykiem z przynętą albo
b) w metodzie muchowej, nie więcej niż
dwoma haczykami, każdy ze sztuczną
przynętą, przy czym każdy haczyk może
mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione
w taki sposób, aby nie wykraczały
one poza obwód koła o średnicy 30 mm
albo
c) w metodzie spinningowej i trolingowej,
sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej
niż dwa haczyki; haczyk może mieć
nie więcej niż cztery ostrza, rozstawione
w taki sposób, aby nie wykraczały one poza
obwód koła o średnicy 30 mm,

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciabarszczu112 |12 kwi : 09:09
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
Więc jeżeli wobler jest wyposażony w trzy haczyki (kotwiczki) jest w brew prawu? lecz ogólno dostępny i promowany w pismach wędkarskich.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |12 kwi : 09:43
Komentarze: 369


Odpowiedz
W polskich wodach publicznych i na których obowiązuje RAPR, nie wolno łowić na woblera wyposażone w więcej niż 2 kotwiczki. Z ciekawości mógłbyś podać co to za pismo, które promuje takie woblery z 3 kotwicami ? W innych państwach są różne przepisy być może artykuł tego czasopisma dotyczy łowisk zagranicznych.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciabarszczu112 |13 kwi : 07:22
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
Prenumeruję WŚ, i w którymś z tegorocznych numerów były w ofertach sprzedaży taki wobler.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciakzk35 |08 maj : 18:39
Komentarze: 1

Zarejestrowany: 08 maj : 18:30

Odpowiedz
Fajny wobler, samemu wykonany.
Chyba sam sobie taki zrobje.

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDaniekpp |10 maj : 21:17
Komentarze: 10

Zarejestrowany: 08 lut : 14:51

Odpowiedz
ja nie wiem czemu ale zawsze robię woblery o takim kształcie.
Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDaniekpp |10 maj : 21:18
Komentarze: 10

Zarejestrowany: 08 lut : 14:51

Odpowiedz

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaAlbertk1990 |12 paź : 02:48
Komentarze: 6

Zarejestrowany: 28 lip : 14:51

Odpowiedz
Jeśli można to prosiłbym o poprawienie tekstu. Dziwne znaki i litery widzę między zdaniami. Jakby wpis był popsuty.
Pozdrawiam

Jak zrobić woblera - porady, wędkarstwo, zdjęciaDominik |12 paź : 16:17
Komentarze: 369


Odpowiedz
Poprawione


Komentarze są zablokowane