Akcesoria wędkarskie
Przygotowanie
Metody połowu
Pokoik napraw
Zrób to sam
Techniki i sztuczki
Opowiadania wędkarskie
Wędkarstwo podlodowe
Witaj
Login:

Hasło:


Zapamiętaj mnie

[ ]
[ ]
Menu główne
CzatKamil
31 sty : 19:38
Proszę o zaakceptowanie mojego konta z adresem email ks**ul87@gmail.com


Anonimowy
22 lis : 10:19
Witam ,czy mogę prosić o mapę dna jeziora Isąg Żelazne


Bogdan
21 paź : 18:18
Podejrzewam, że ten odcinek Nysy kłodzkiej jest "Wodą górską". A to powinno być napisane w zezwoleniu. I oczywiście powinno pisać o zasadach połowu w danym rejonie.
Ponadto w zezwoleniu masz podane numery telefonów np. do PSR, spróbuj tam zadzwonić.


Dominik
21 paź : 14:26
Najlepiej byłoby zapytać w swoim kole wędkarskim. Generalnie przepisy pozwalają na łowienie ze środka pływającego pod warunkiem, że jest zarejestrowany i posiadamy odpowiednie zezwolenie. Jednak lokalnie przepisy mogą się różnić na konkretnych łowiskach.


Bogdan
21 paź : 06:54
Jaki to jest numer łowiska i czy nic nie pisze na ten temat w zezwoleniu?


Nowe posty na forum
Re: Boże Narodzenie 2018'
Nawzajem, życzę roku bogatego w wyjazdy na ryby, s...
Autor Zbyszek
25 gru : 15:08

Re: Boże Narodzenie 2018'
Wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego No...
Autor Bogdan
22 gru : 19:40

Re: Boże Narodzenie 2018'
Wszystkiego najlepszego koledzy. Zdrowych, spokojn...
Autor Dominik
22 gru : 11:38

Re: Boże Narodzenie 2018'

Autor Piotrek
21 gru : 18:43

Re: Zawody wędkarskie
Jest piękny i złoty!!!
Autor Zbyszek
09 paź : 11:38

Nowe komentarze
[Treści] Odp: Jak złowić leszcza - zestawy, zdjęcia, porady
Autor:  jasiu dnia 03 lut : 22:42
Łowiłem kiedyś używając haka nr. 4 a na nim 2 biał [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Anonymous dnia 29 sty : 14:32
Witam. Czy mogę prosić o mapkę jez. MOKRE (Poj. Mr [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Mia dnia 22 sty : 20:58
Hej!!Chcę zrobić na prezent makietę batymetryczną [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Emm dnia 22 sty : 07:48
Ja też bym prosił o mapki ZyndackieWarpunskieKucM [więcej]

[Treści] Batymetria, mapy batymetryczne do pobrania
Autor:  Dominik dnia 20 sty : 15:30
Proszę napisać maksymalnie 3 nazwy jezior a wyślę [więcej]

Facebook

Data / Czas
 
Sposób na ...
Mapy batymetryczne
Poradnik

Poradnik wędkarza majsterkowicza dostępny do kupienia. Serdecznie zapraszamy!Więcej o książce można dowiedzieć sie na stronie :

LINK

Zakładanie worków PVA do rzutu
Zakładanie worków PVA do rzutuPokażę w tym artykule sposób na zakładanie rozpuszczalnych worków PVA, który najczęściej używam. Nie zdarzyło mi się żeby worek spadł nawet podczas silnych rzutów. Żeby komfortowo zakładać worki tym sposobem nasz zestaw będzie wymagał drobnej przeróbki. Szczegóły poniżej.Będziemy potrzebować niestety kilku dodatkowych gadżetów takich jak długa igła do PVA, oraz specjalna agrafka karpiowa do szybkiego odłączania przyponu. Pozostałe potrzebne rzeczy to oczywiście gotowy worek PVA oraz przypon z zestawem.

zakladanie pva


Zacznijmy od agrafki. Przy klasycznym zestawie z klipsem, agrafkę należy przypiąć do krętlika a przypon do agrafki. Przypon powinien być przywiązany do metalowego małego kółeczka. Większość moich zestawów i przyponów jest tak skonstruowana, dzięki tej agrafce mogę nie tylko zakładać worki PVA tym sposobem ale także błyskawicznie wymieniać przypony.

zakladanie pva


Są różne typy agrafek, poniżej przykład innej ale każda spełnia swoje zadanie, czyli możliwość szybkiego odłączenia i podłączenia przyponu.

zakladanie pva


Po zamontowaniu agrafki karpiowej do zestawu, należy przerobić przypon dowiązując do niego małe stalowe kółeczko widoczne na poniższym zdjęciu

zakladanie pva


Tak przygotowany przypon jest gotowy. Kolejny krok to już założenie worka PVA z wykorzystaniem igły. Worek przekłuwamy igłą zaczynająć od góry - od strony węzła na worku.

zakladanie pva


Po przebiciu na wylot zakładamy za koniec igły przypon, chwytając igłą za metalowe kółeczko dowiązane do zestawu. Następnie przeciągamy przypon przez worek.

zakladanie pva

zakladanie pva


Pozostaje już tylko doczepić przypon z workiem do zestawu używając szybkozłączki agrafki. Haczyk można wbić gdzieś z boku worka.

zakladanie pva


Tak przygotowany zestaw można rzucać do wody bez obaw, że spadnie z haczyka - nawet jeśli zanęta czy pellet będą lekko wilgotne. Dodatkowo dzięki agrafce możemy błyskawicznie zmieniać przypon co jest dodatkowym plusem.

zakladanie pva

zakladanie pva

zakladanie pvaZAPRASZAM DO ODWIEDZANIA I DYSKUSJI NA NASZYM FORUM. Doświadczeni wędkarze czekają na konkretne pytania i problemy, które będą mogli rozwiązać.

LINK DO FORUMKomentarze
Zakładanie worków PVA do rzutuMirex |30 paź : 16:57
Komentarze: 31

Zarejestrowany: 25 lip : 19:14

Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź
Na pewno będę korzystał z tego patentu - ale chyba dopiero na wiosnę ;
powiem że bardzo podeszła mi ta metoda chociaż jeszcze na nią nic nie trafiłem [raptem dwa razy próbowałem]
pewnie jeszcze nie raz będę o coś pytał w trakcie kompletowania sprzętu
pozdrawiam
mirek

Zakładanie worków PVA do rzutubarszczu112 |08 lut : 09:27
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
W jakim czasie rozpuszcza się w wodzie taki woreczek?

Odp: Zakładanie worków PVA do rzutuZbyszek |08 lut : 12:56
Komentarze: 179


Odpowiedz
Paweł są woreczki do wody zimnej, są do ciepłej, wolno i szybko rozpuszczane, powinno być podane na opakowaniu i to TY dobierasz sobie jakie Ci w danej chwili (łowisku) potrzebne. A poza tym zawsze przed łowieniem robisz małą kiełbaskę i wrzucasz do wody obok łowiska obserwując jak pracuje przynęta i zanęta, kiedy woreczek puszcza itd. naturalnie biorąc poprawkę że tam gdzie łowisz (głębiej) temperatura jest o kilka stopni niższa!

Zakładanie worków PVA do rzutubarszczu112 |08 lut : 16:38
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
Bo tak pomyślałem, koszyczki często ulegają zaczepom. Tracę wówczas cały zestaw, oliwki tak się nie zaczepiają. Może oliwka i woreczek zamiast koszyczka miało by sens.

Odp: Zakładanie worków PVA do rzutuZbyszek |08 lut : 17:46
Komentarze: 179


Odpowiedz
To ma sens bo jeżeli ryba jest ostrożna i koszyczek budzi jej nieufność to taki woreczek lub rękaw rozpuszcza się i tylko widać amku-amku, do tego w woreczek, w rękaw się nie da, można nalać dipu przed wyrzutem, jeżeli jest to wolno rozpuszczalny naturalnie. Tak że jest wiele zalet tej metody, podajesz dużo więcej przynęty dokładnie tam gdzie jest przynęta i do tego nie jesteś uzależniony od pracy takiej jaką musi spełniać zanęta w koszyczku, drugom nową i efektywną metodą o takim działaniu jest "metoda" specyficzne koszyczki o płaskim dnie, zanęta zawsze ląduje na wierzchu, do tego bardzo krótki przypon, bo przynęta jest wciśnięta na górze zanęty i po zarzuceniu zostaje uwolniona, jest tuż obok przynęty! W stosunku do dotychczasowej metody gruntowej piszą że jest około 60% skuteczniejsza, w tym sezonie sam się o tym przekonam

Zakładanie worków PVA do rzutubarszczu112 |08 lut : 18:24
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
No to może się sprawdzić. W ogóle ten pomysł przyszedł mi do głowy, w zasadzie to czyjś pomysł tylko ja go troszkę zmodyfikowałem. Autor zamiast koszyczka zalecał siatki od wędlin stosowane m masarstwie a zamiast oliwki dość kanciaty kamień opleciony gumką recepturką który przy zawadzie po prostu się odczepi szarpiąc ratując resztę zestawu. Ale siatka do wędlin jest dość mocna i gdy doszłoby do zaczepu i tak stracę zestaw. No i wykorzystanie kamieni zamiast ciężarka jedno zmniejszy zasięg rzutu a po za tym to już takie skrobanie d..y szkłem. A oliwka z woreczkiem myślę że ma sens.

Zakładanie worków PVA do rzutuZbyszek |08 lut : 19:44
Komentarze: 179


Odpowiedz
Nie no spoko, może za moich czasów, (kurczę ja to napisałem??? Szok) uzywało się siatek nie PVA tylko innych w moim przypadku były to siatki w których do dzisiaj sprzedaje się owoce, ziemniaki (plastiki) szczególnie polowałem na zielone, brązowe, lub czarne (prawie nie do zdobycia) Ale to głównie na wątróbkę, martwe ryby itp do połowu suma! Dzisiaj przy tej technice są ciężarki na specjalnych zaczepach dla karpiarzy, w momencie zaczepu klips puszcza i zestaw jest wolny, siatki i torebki PVA rozpuszczalne i to na dzień dzisiejszy masz wybór, na wodę zimną, na ciepłą, wolno rozpuszczalne szybko, ho, ho stare w kąt bierzmy się za nowe. Wiem ze przeszkodą mogą być pieniądze to fakt! Ale każde hobby kosztuje, nie ma przeproś, niestety każde!

Zakładanie worków PVA do rzutubarszczu112 |08 lut : 20:00
Komentarze: 93

Zarejestrowany: 11 sty : 09:57

Odpowiedz
Pewnie w WŚ to czytałem, no to nieźle pouczam autora hehe.

Odp: Zakładanie worków PVA do rzutuZbyszek |08 lut : 20:08
Komentarze: 179


Odpowiedz
Nie, nie moje Całe szczęście bo kompromitacja na całego! Ja nigdy nie korzystałem z wędliniarskich siatek, choć wiem że niektórzy stosowali i takie! Ale nie sądzę by dzisiaj do tego namawiali, taka siatka to dopiero możliwość zaczepu Moje siatki stosowane były jako:
Po pierwsze na kamień na szpagacie żeby zestaw na suma nie pojechał niekontrolowanie z nurtem, jak wziął w momencie cięcia kamień urywał się i nie przeszkadzał!
Po drugie na żyłce głównej taki swoisty boczny krótki trok i w siatce przeważnie wątróbka na suma, tak samo po zacięciu sum zostawał na haku a siatka przeważnie się urywała, czasem miał ją w paszczy, więc nie zaczepiała po drodze o nic!

Zakładanie worków PVA do rzutunamor |09 mar : 20:30
Komentarze: 6

Zarejestrowany: 13 gru : 19:56

Odpowiedz
Doskonały opis podparty fotkami nauka nie idzie w las Pozdrawiam. '

Wyślij komentarz
Temat:
Nick:
Komentarz: